مشاهده کشور

مالتا
مهاجرت به مالتا

در مورد مالتا

مالتا بزرگترین جزیره و مرکز اجرایی، تجاری و فرهنگی این مجمع الجزایر به حساب می آید. ماهیگیری، توریسم، صنایع دستی وکشاورزی از شناسه های آن است.

مجمع الجزایر مالت در مدیترانه، در ۹۳کیلومتری سیسیل و ۲۸۸کیلومتری شرق تونس واقع شده است. این مجمع الجزایر شامل سه جزیره مالتا، گزو، کومینو است و جمعیت ۴۰۰۰۰۰نفره آن در ناحیه ای به مساحت ۳۱۶کیلومتر و خط ساحلی به مساحت ۱۹۸٫۸کیلومتر زندگی می کنند (به غیر از ۵۶٫۰۱کیلومتر جزیره گزو)

در پی تحقیقات اخیر که بوسیله مجله اینترنشنال لیوینگ در میان ۱۹۴کشور جهان انجام گرفته کشور مالتا بعنوان یکی از بهترین کشورهای جهان در سال ۲۰۱۰برای زندگی معرفی شده است.مالتا یکی از اعضای کشورهای اروپا و شنگن می باشد که با داشتن اقامت این کشور می توانید آزادانه به کشورهای عضو شنگن مسافرت نمائید.

 

 

جزیره مالتا در مرکز دریای مدیترانه و دقیقا در جنوب ایتالیا و شمال لیبی واقع شده است. ھمچنین موقعیت استراتژیک این کشور دسترسی آسان از طریق خطوط ھوایی از بیشتر کشورھای اروپا وبرخی کشورھای خاورمیانه از قبیل امارات را فراھم کرده است. دو زبان رسمی در مالتا زبان ھای انگلیسی و مالتایی ھستند.

اقتصاد مالتا

اقتصاد این کشور وابسته به بازرگانی بین‌المللی، تولیدات  (پارچه، میوه و سبزی، فراورده‌های دامی)، صنایع کشتی‌سازی و لوازم الکترونیکی و جهانگردی است و در چند ساله اخیر از نظر بالابردن سطح رفاه خود رتبه بسیار خوبی گرفته است.

 مالتا یکی از اعضای کشورهای اروپا و شنگن می باشد که با داشتن اقامت این کشور می توانید آزادانه به کشورهای عضو شنگن مسافرت نمائید.

  

ھزینه ھای زندگی

 

حمل و نقل:

  وسایل نقلیه عمومی اصلی ترین ابزار حمل و نقل مردم و بعلاوه بسیار ارزان میباشند.ترمینال اتوبوسرانی درست در نزدیکی کالج واقع شده است و دسترسی آسان به تمام نقاط مالتا را فراھم کرده است.

تنھا با پرداخت روزانه 1.5 یورو میتوانید به دفعات نامحدود در روز از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید.

ھمچنین بلیط ھای 7 روزه 8 یورو و کارت ماھانه 21 یورو میباشد که مخصوصا برای استفاده دانش آموزان در نظر گرفته شده است.

 

ھزینه ھای خوراک و پوشاک:

در کشور مالتا به علت تعدد فرھنگ ھای گوناگون قادر به مشاھده ھزاران رستوران و فست فود با غذاھای مختلف از کشورھای مختلف ھستید .ھمچنین در ھر منطقه دست کم 3 مارکت بزرگ جھت خرید وسایل زندگی از قبیل خوار وبار و پوشاک با قیمت ھای بسیار مناسب وجود دارد کھ ھزینه ھای زندگی برای دانش آموزان را کاھش میدھد وھزینه ماھانه برای خوراک برای ھر دانش آموز به طور متوسط بالغ بر 200 الی 300 یورو میباشد.

 

ھزینه مسکن:

از آنجایی که روزانه ھزاران توریست برای ھدف ھای گردشگری وارد این کشور میشوند ، تمامی اتاق ھا و آپارتمانھایی که جھت اجاره در نظر گرفته میشوند مبله و با وسایل کامل میباشند.

عموما دو سبک زندگی برای دانش آموزان پیش بینی میشود؛

زندگی به صورت فردی وتنھا در اتاق ھای اجاره ای که اصولا در ھر طبقه سرویس مشترک با سایر اتاق ھا دارند و یا زندگی در آپارتمان ھای دو یا سه خوابه به صورت مشترک با دیگر دانش آموزان که ھزینه پیش بینی شده برای ھر دو سبک زندگی ماھیانه 200 الی 300 یورو میباشد. این ھزینه ھا بسته به محل اقامت و فصل اقامت قابل تغییر میباشند.